ביטוח תאונות אישיות לילדים
ביטוח תאונותביטוחים

ביטוח תאונות אישיות לילדים- איך בוחרים?

מהו ביטוח תאונות אישיות לילדים ומהי חשיבותו? מה ההבדל בין ביטוח תאונות אישיות פרטי הנרכש עבור ילדיכם לבין פוליסת תאונות אישיות העומדת לרשות כל תלמיד במערכת החינוך בישראל ומהם הפרמטרים הנכונים לבחירת ביטוח תאונות אישיות לילדיכם? כל מה שצריך וחשוב לדעת על ביטוחי תאונות אישיות לילדים בכתבה שלפניכם.

פוליסת תאונות אישיות – מה חשוב לדעת?

תאונות אישיות הן למעשה הגדרה רחבה לכל סוגי התאונות העלולות להתרחש לכל אחד ואחת מאיתנו בכל רגע נתון ובכל מקום. במקרים מסוימים, חומרת התאונה עלולה להוביל לפגיעה/חבלה/פציעה גופנית המחייבת קבלת טיפול רפואי הולם, ובמקרים מסוימים, נזקי התאונה עלולים להוביל לסיטואציות רפואיות מורכבות כגון: נכות, מצב סיעודי ואף מוות.

ביטוח תאונות אישיות הוא למעשה מוצר ביטוחי המיועד למטרות כיסוי ביטוחי של ההוצאות הנלוות לטיפולים הרפואיים הנדרשים למבוטח/ת המוצא את עצמו מעורב בתאונה אישית כזו או אחרת. מוצר ביטוחי זה כולל מגוון רחב של כיסויים כגון: פיצוי כספי למוטבי הבוטח הנפטר כתוצאה ממעורבות בתאונה אישית, כיסוי למימון הוצאות אשפוז וקבלת טיפול רפואי כתוצאה מהתאונה, כיסוי ביטוחי למימון הוצאות רפואיות במקרים בהם המבוטח סובל מכוויות, נכות בדרגה כזו או אחרת, מצב סיעודי וכדומה.

חשוב לדעת: בקרב נשים וגברים (מגיל 18 ואילך) הכיסוי הביטוחי במסגרת פוליסת תאונת אישיות כולל גם פיצוי כפסי למקרים של אובדן כושר העבודה עקב התאונה, הרחבה ביטוחית למקרים של נכות תעסוקתית, כאשר גם בביטוחי התאונות האישיות לילדים, הורי הילד יוכלו להגיש בקשה לקבלת פיצוי כפסי במקרים בהם הם נדרשו לוותר על ימי עבודה לצורך שהות עם ילדיהם בעת אשפוזו.

ביטוח תאונות אישיות לילדים
ביטוח תאונות אישיות לילדים

ביטוח תאונות אישיות לילדים – מה הוא כולל ומהי חשיבותו?

על פי נתונים שונים עולה כי 2/3 מהאשפוזים בקרב ילדים במדינת ישראל נובעים כתוצאה מהתרחשותה של תאונה אישית כזו או אחרת, כאשר קרוב ל-40% מהמקרים כתוצאה מנפילות, כ-7% כתוצאה מהרעלות, כ-5% כתוצאה מכוויה, כ-5% נוספים כתוצאה מנשיכה או עקיצה וכ-4% כתוצאה מחתך או דקירה ממכשיר חד.

נתונים אלו מעידים כי התאונות האישיות בקרב ילדים עלולות להתרחש בכל רגע ובכל מקום והן מחייבות (ברוב המקרים) קבלת טיפול רפואי מיידי הכרוך לעיתים באשפוז העלול להיות ממושך בהתאם לחומרת התאונה ומצבו הרפואי של הילד. בדומה לביטוחי תאונות אישיות למבוגרים (מגיל 18 ואילך), גם ביטוח תאונות אישיות לילדים מורכב מכיסויים ביטוחיים שונים המיועדים בין היתר למטרות כיסוי הוצאות הנלוות לימי האשפוז וקבלת הטיפול הרפואי הנדרש.

פוליסת תאונות אישיות תלמידים

חוק חינוך חובה המונהג במדינת ישראל קובע כי כל תלמיד הזכאי לחינוך חינם (מגיל 3 ואילך) חייב להיות מבוטח בביטוח תאונות אישיות. ביטוח זה נרכש ע"י רשויות החינוך המקומיות ברחבי הארץ, כאשר התשלום עבור הביטוח נגבה מהורי התלמיד במסגרת תשלום אחיד בסכום אותו קובעת ועדת החינוך.

ביטוח זה מקנה לכל תלמיד במערכת החינוך בישראל, כיסוי ביטוחי בגין תאונות אישיות המתרחשות בשטח בית הספר ו/או מוסד הלימודים בו הוא שוהה, לרבות, תאונות המתרחשות מחוץ לכותלי בית הספר/מוסד הלימודים במידה ואילו התקיימו במסגרת הלימודים (טיולים וכו).

הכיסוי הביטוחי המוענק על ידי חברות הביטוח השונות המבטחות באמצעות פוליסת תאונות אישיות תלמידים כולל בין היתר: פיצוי כספי לבני משפחתו של התלמיד/ה במקרה של מוות מתאונה, כיסוי למקרה של נכות זמנית  או קבועה כתוצאה מתאונה, החזר בגין אמצעי עזר רפואיים, כיסוי ביטוחי עבור הורים אשר מוצאים את עצמם מעורבים בתאונה אישית במסגרת השתתפותם בפעילויות שונות מטעם בית הספר/מוסד הלימודים.

יחד עם זאת, ישנם מספר חריגים הנמנים בפוליסות הביטוח השונות אשר אינם מזכים את התלמיד/ה בקבלת כיסוי ביטוחי בגין תאונות אישיות, לרבות, תאונות דרכים בארץ או בחו"ל, תאונות המתחרשות כתוצאה ממלחמה, פעולות איבה, פעילות צבאית סדירה וכו, רשלנות רפואית וכל נזק רפואי אשדר נגרם כתוצאה מקבלת טיפול רפואי רשלני או שגוי, מחלה שאינה נובעת מתאונה ועוד.

Similar Posts